środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Native Speaker w Szkole Podstawowej w Warpunach

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach, zorganizowano szereg działań związanych z tym dniem.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach, gościem był native speaker Robert Pine mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Youngster , w których biorą udział uczniowie klasy 3 gimnazjum (projekt finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej) oraz podsumowania zakończenia realizacji programu English Club, w którym brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (projekt finansowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”).
Spotkanie składało się z trzech części w trakcie których gość spotkania przedstawił prezentację związaną z historią, geografią i kulturą Stanów Zjednoczonych oraz opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym kręgiem kulturowym. Ponadto zostały przeprowadzone przez niego zajęcia lekcyjne, w których główny nacisk położono na rozwijanie i doskonalenie umiejętności konwersacji.
W związku z obchodami powyższego dnia, uczniowie klasy 3 gimnazjum wykonali także szereg gazetek ściennych, które przedstawiały informacje związane z wybranymi językami obcymi oraz nakręcili krótki film reklamujący Europejski Dzień Języków Obcych. Film do obejrzenia pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Vqk_fQMLLrw
Wszystkim zaangażowanym w realizację i pomoc w przygotowaniach powyższych uroczystości należą się gorące słowa podziękowania.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojtek Samborski oraz opublikowany na portalu Sorkwity: Native speaker gościem uczniów z Warpun
Oceń artykuł:

(0)