Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Pomoc bezdomnym zwierzętom

Uczniowie Zespołu Szkół w Warpunach wzięli udział w akcji pomocy bezdomnym zwierzętom.


W dniu 21 listopada 2015r. uczestnicy programu Youngster mieli okazję wziąć udział w akcji charytatywnej, której celem była pomoc bezdomnym zwierzętom. Schronisko, do którego udała się grupa znajduje się w Bagienicach Małych oraz nosi nazwę „Mój dom”.
Przygotowania do akcji rozpoczęły się 16 listopada kiedy uczestnicy programu Youngster ogłosili w szkole zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie z poszczególnych klas przynieśli wiele produktów spożywczych oraz innych rzeczy potrzebnych w schronisku. Ogłoszenia dotyczące zbiórki rozwieszono w miejscowych sklepach oraz na tablicach ogłoszeń.
Grupa udała się do Bagienic Małych aby przekazać zgromadzone zasoby i pomóc w sprzątaniu schroniska. Na miejscu uczestnicy akcji dowiedzieli się, że w schronisku przebywa obecnie 170 psów i 12 kotów.
Szczególne słowa podziękowania należą się wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję, zarówno przy zbiórce produktów jak pomocy w transporcie. Dzięki ich wsparciu i pomocy udało się przeprowadzić tę akcję.
Wojtek Samborski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojtek Samborski
Oceń artykuł:

(0)