Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

50 lat temu przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską

2020-09-08 08:40:00 (ost. akt: 2020-09-08 08:49:09)

Autor zdjęcia: UG Sorkwity

50 lat małżeństwa to piękny wynik. Przykładem mogą być dwie pary z gminy Sorkwity, które 4 września obchodziły swoje wyjątkowe święto.

Tego dnia jubileusz obchodzili Halina i Mieczysław Wierzbiccy oraz Stefania i Zdzisław Szczęsni mieszkańcy gminy Sorkwity. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za ,,Długoletnie Pożycie Małżeńskie’’. W jego imieniu uroczystej dekoracji dokonał wójt Józef Maciejewski. Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz księgę pamiątkową. Następnie włodarz gminy pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził swoje uznanie, podziw i szacunek, doceniając fakt, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pary te, konsekwentnie dochowały przysięgi małżeńskiej, złożonej ponad pięćdziesiąt lat temu. - Miałem zaszczyt i przyjemność gościć w progach urzędu zacnych jubilatów, którzy przed 50 laty stanęli na ślubnym kobiercu, przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jak widać, przyrzeczenia przysięgi małżeńskiej sprzed półwiecza dochowali. Z tej też okazji złożyłem w imieniu swoim własnym i społeczności Gminy Sorkwity życzenia doczekania w szczęściu i zdrowiu dalszych Jubileuszy - podsumowuje uroczystość Józef Maciejewski.


Halina i Mieczysław Wierzbiccy po ślubie zamieszkali w Janiszewie. Doczekali się dwójki dzieci oraz czwórki wnucząt. Będąc na emeryturze cieszą się wnukami oraz czasem wspólnie spędzonym. Państwo Stefania i Zdzisław Szczęsni na terenie gminy Sorkwity mieszkają od 1983 toku. Małżonkowie wychowali dwoje dzieci, doczekali się czwórki wnucząt. Ich wspólną pasją jest wędkowanie.

car

fot. UG Sorkwity

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages