Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Cydr ze srebrem, Selen brązowy

2019-07-18 13:00:00 (ost. akt: 2019-07-18 13:27:34)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W niedzielę 14 lipca w Stulichach koło Węgorzewa odbył Przegląd Źrebiąt Ras Zimnokrwistych organizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni oraz Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Konnych i Wodnych.

Chęć udziału w Przeglądzie zgłosili hodowcy koni z pięciu powiatów woj. warmińsko-mazurskiego (giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, węgorzewski). Zbiorową oraz indywidualną ocenę źrebiąt przeprowadzała wykwalifikowana komisja sędziowska na wyznaczonym do tego placu. Pod uwagę były brane cechy takie jak: typ, pokrój, zdrowie, ruch, za które można było uzyskać maksymalnie po 5pkt. Najwyżej, bo na 18,5pkt. zostały ocenione dwa ogierki: CYDR ( Elrond - Cyna / Gandos) , którego hodowcą jest Adam Wydra z miejscowości Borowski Las ( gm. Sorkwity, pow. mrągowski) i FRANK ( Baron - Freska / Burgot) Piotra Bryndzy z Upałt ( gm.i pow. giżycko) Po ponownej prezentacji i wskazaniu komisji tytuł czempiona uzyskał FRANK, a wiceczempionem został CYDR. Na miejscu III uplasował się również reprezentujący gminę Sorkwity i pow. mrągowski SELEN ( Gagam - Szirlej / Joker) hodowli Romana Kulmaczewskiego z miejscowości Burszewo . Oba źrebaki z powiatu mrągowskiego to przedstawiciele rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie sztumskim , która to lokalna rasa jest objęta programem ochrony i stanowi kulturowe dziedzictwo regionu Powiśla, Warmii i Mazur.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo puchary ufundowane przez władze samorządowe powiatu węgorzewskiego. Imprezy tego typu to wspaniała okazja do promocji lokalnej społeczności i ich pracy, pasji hodowania typowo rolniczych koni, jakimi są konie zimnokrwiste. Dla widzów i zgromadzonych gości to świetna okazja i możliwość choć przez chwilę obcowania z tymi zwierzętami.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages