Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Dzielnicowy bliżej mieszkańców

2019-03-26 17:00:00 (ost. akt: 2019-03-26 17:09:24)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

St. asp. Piotr Obiedziński spotkał się z mieszkańcami sołectwa Sorkwity. Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Realizując działania „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. Tak było i tym razem w Sorkwitach.

Co ważne udział w sołeckim spotkaniu wziął też dzielnicowy tego rejonu st. asp. Piotr Obiedziński. — Tego dnia mieszkańcy z dzielnicowym wspólnie diagnozowali zagrożenia w ich miejscu zamieszkania oraz szukali rozwiązań mogących wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa — mówi mł. asp. Dorota Kulig z mrągowskiej komendy.

Spotkanie było też doskonałą okazją do przekazania sobie informacji dotyczących zagrożeń i problemów, jakie występują w sołectwie. — Rozmawiano również o zastosowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w celu ograniczenia ilości zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Dodatkowo funkcjonariusz omówił aplikację Moja Komenda, która ułatwia kontakt z dzielnicowym — dodaje rzecznik KPP.

Dzielnicowy przekazał uczestnikom opaski odblaskowe, które poprawią widoczność pieszych na drodze. Spotkania takie są niezmiernie ważne, ponieważ tylko ścisła współpraca może przynieść istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danej społeczności.

(kpp)

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages