środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu

2018-11-19 18:32:31 (ost. akt: 2018-11-19 18:42:17)

Autor zdjęcia: archiwum UGS

Państwo Stanisława i Stanisław Sobiechowie z gminy Sorkwity obchodzili 50. lat małżenstwa. Spotkanie z okazji Złotych Godów odbyło się w miłej atmosferze przesyconej wspomnieniami wspólnie przeżytych lat.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Swoje wyjątkowe święto obchodzili państwo Stanisława i Stanisław Sobiech, mieszkańcy Gminy Sorkwity. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu głowy państwa uroczystej dekoracji dokonał wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski. Dostojni jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz księgę pamiątkową. Na ślubnym kobiercu stanęli przed 50. laty. Ślub brali w 1968 roku w USC Sorkwity.

Na terenie gminy pani Stanisława mieszka od 1978 roku, jej mąż od 1969 roku. Pani Stanisława pracowała w gastronomi - była mistrzem w swoim zawodzie. Jej potrawy do tej pory wspominają mieszkańcy. Pan Stanisław pracował jako kierowca w Spółdzielni Budowlano-Remontowej w Olsztynie. Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Wychowali dwoje dzieci, doczekali się trójki wnucząt.

źródło: USG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages