Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Czołówka” z udziałem pijanego kierowcy. Grozi mu nawet 12 lat

2018-10-29 16:00:00 (ost. akt: 2018-10-29 16:14:44)

Autor zdjęcia: Paweł Dykyj, PSP Mrągowo

SORKWITY\\\ W pobliżu Sorkwit doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Jeden z kierowców miał blisko dwa promile. Bardziej poszkodowany był jednak ten drugi.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godzinie 19. na drodze Miluki—Sorkwity. — Kierujący passatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem punto — informuje Dorota Kulig z mrągowskiej policji. 26-letni kierowca pierwszego auta o własnych siłach wyszedł z auta. Mniej szczęścia miał kierowca fiata, który doznał bardziej dolegliwych obrażeń. Ze złamaniami ręki i nogi został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

— Funkcjonariusze badając wstępnie przyczyny tego zdarzenia ustalili, że 26-letni sprawca wypadku był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w pierwszym badaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tego dnia stracił prawo jazdy, a jego auto odholowano na policyjny parking. Teraz za spowodowanie wypadku poniesie konsekwencje karne — dodaje rzeczniczka KPP w Mrągowie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. W tym wypadku kierujący musi liczyć się także z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego opisane jest w art. 177 kodeksu karnego. W zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W wypadku kiedy sprawcą opisanego wyżej przestępstwa był kierowca znajdujący się w stanie nietrzeźwości, sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności nawet na 12 lat.

źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages