środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Na jakiś czas dwóch piratów drogowych mniej

2018-01-16 18:00:00 (ost. akt: 2018-01-16 16:53:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dwóch piratów drogowych zatrzymali funkcjonariusze mrągowskiej drogówki na jednej z ulic w Sorkwitach. W efekcie obaj stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze stojący przy ul. Olsztyńskiej w Sorkwitach wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu audi. Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Zaledwie dwie godziny później kolejny kierowca w tym samym miejscu przekroczył prędkość o 51 km/h. Tego dnia obaj kierowcy na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie pierwszy kierowca tłumaczył będzie się przed miejscowym sądem, a drugi otrzymał mandat w wysokości 400 złotych.

W maju 2015 roku w ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy „w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób”. — W praktyce ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące — tłumaczy mł. asp. Dorota Kulig z KPP w Mrągowie.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym trzymiesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

źródło: KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages