Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Dwa razy po 50, czyli podwójne złote gody w gminie Sorkwity

2017-11-25 11:01:39 (ost. akt: 2017-11-26 19:10:42)

Autor zdjęcia: UG Sorkwity

Złote Gody to wydarzenie szczególne dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Pierwsza para dostojnych jubilatów - Danuta i Jan Nowakowie - na ślubnym kobiercu stanęła przed pięćdziesięcioma laty. Na terenie gminy Sorkwity mieszkają od 1971 roku. Pani Danuta prowadziła sklep spożywczo-przemysłowy w Warpunach, a jej mąż pracował w Spółdzielni Kółek Rolniczych. Z zamiłowania strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Warpunach. Małżonkowie są rodzicami dwójki dzieci oraz dumnymi dziadkami trojki wnucząt.

Drudzy jubilaci - państwo Halina i Czesław Konopka - na terenie gminy zamieszkują od 1970 roku, prowadząc gospodarstwo rolne. Pan Czesław prowadził rodzinną firmę transportowo-usługową. Oboje są dumnymi rodzicami trójki dzieci, dochowali się sześcioro wnucząt. To dzięki wysiłkom i miłości seniorów rodu w rodzinach ich dzieci panuje szczęście i wzajemne zrozumienie.
Jan Paweł II: Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przesyconej wspomnieniami wspólnie przeżytych lat. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu głowy państwa uroczystej dekoracji dokonał wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski. Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz księgę pamiątkową.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages