Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Tak czy nie dla władzy”: Trzy pytania do wójta Sorkwit Józefa Maciejewskiego

2017-06-07 09:07:43 (ost. akt: 2017-06-07 09:17:04)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z wójtem Sorkwit Józefem Maciejewskim.

— Najważniejsze inwestycje w Sorkwitach?
— Trwa budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Warpunach. Przebudowaliśmy tam również ul. Jeziorną. W Zyndakach modernizację przeszła droga powiatowa. To wspólna inwestycja ze starostwem. W drugiej połowie roku wyremontujemy świetlice w Rozogach i Gizewie. Utwardzamy place przed wiatami w Szymanowie, Kozłowie i Janowie. Przed nami dokończenie wodociągowania miejscowości Borowski Las, budowa kanalizacji w Pustnikach i remonty dróg.

— Co latem będzie czekało na turystów?
— Od 2012 roku są organizowane cykliczne imprezy, m.in. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych czy Festiwal Kultury Mazurskiej. Atrakcją będzie występ żeńskiej grupy śpiewaczej, członkiń Polonii z Minusińska, potomków Mazurów, którzy jeszcze w czasach carskiej Rosji wyjechali na Syberię. Również gestorzy bogatej bazy turystycznej przygotowują wiele atrakcji.

— Jaka jest rola samorządowca?
— W samorządzie funkcjonuję od 1990 r. Zaczynałem od radnego gminnego. Potem byłem sekretarzem gminy, wicestarostą, radnym powiatowym, kierownikiem GOPS, wreszcie wójtem. Wszystkie funkcje i stanowiska zawsze łączył wspólny mianownik: działanie dla dobra i na rzecz lokalnej społeczności.
Staram się pamiętać, przypominając to też swoim współpracownikom i podwładnym, że naszymi pracodawcami są mieszkańcy. Kto o tym zapomina, bardzo szybko przekonuje się, że przy urnach następuje brutalna weryfikacja takiej postawy.

pj

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oko #2269547 | 83.9.*.* 20 cze 2017 13:43

  A co z kanalizacją we wsi Pustniki oraz chodnikiem i normalnym oświetleniem????? Warto pojechać i sprawdzić, a dopiero te pytanka zadawać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kuba #2267151 | 5.172.*.* 16 cze 2017 15:46

  Przejeżdzałem ostatnio przez Sorkwity do Maradek. Co szanowny wójt robi , żeby chronić swoich mieszkańców i turystów przed barszczem Sosnowskiego, który rozsiany jest niczym plantacja??????????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages