Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Trzy pytania do Józefa Maciejewskiego

2017-06-01 10:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 13:33:32)
Józef Maciejewski

Józef Maciejewski

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Tym razem zadaliśmy pytania wójtowi gminy Sorkwity - Józefowi Maciejewskiemu

— Jakie są najważniejsze inwestycje w Sorkwitach?

— W roku bieżącym zrealizowano bądź realizowanych będzie kilka inwestycji o dużym znaczeniu dla społeczności Gminy Sorkwity. Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Warpunach, koszt 2.716.649 zł, ( w trakcie budowy termin zakończenia 30.04.2018 r.). Przebudowa ulicy Jeziornej w Warpunach, koszt 290.167,73 zł,( zrealizowano), remont i modernizacja drogi w Burszewie, koszt 164.630,40 zł ( termin realizacji do 30.07.2017 r.). Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Zyndaki - wspólna inwestycja z Powiatem Mrągowskim o wartości 808.304.000 zł, udział Gminy Sorkwity 147.000zł.( zrealizowano). Remont i modernizacja świetlic wiejskich w Rozogach i Gizewie, koszt 151.972 zł,(realizacja w drugiej połowie br.). Utwardzenie kostka betonową placów przed wiatami w Szymanowie,Kozłowie i Janowie, 20.311 zł,(w trakcie realizacji), termomodernizacja świetlicy w Gizewie, koszt 48.512 zł,( realizacja w drugiej połowie br.). Zagospodarowanie terenu wzdłuż Jez. Lampackiego z budową parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sorkwitach ( realizacja w drugiej połowie br.) całkowita modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy na oprawy energooszczędne (realizacja w drugiej połowie br.).

W planach na kolejne lata pozostaje do realizacji m.in.: dokończenie wodociągowania miejscowości Borowski Las, budowa kanalizacji miejscowości Pustniki z przyłączeniem do oczyszczalni ścieków w Sorkwitach, remonty dróg gminnych.

— Niebawem sezon turystyczny. Czy Sorkwity są gotowe? Jakie atrakcje czekają na turystów?

— Gmina Sorkwity posiada niepowtarzalne walory przyrodnicze, stąd też coraz więcej mieszkańców wykorzystuje ten potencjał podejmując działalność stricte związaną z branżą turystyczną. Również jako samorząd dostrzegamy szanse na przyciągniecie jak największej liczby turystów i gości poprawiając infrastrukturę na terenach bezpośrednio administrowanych przez Gminę.
Z myśla o gościach przybywających na teren naszej Gminy w okresie letnim od 2012 roku organizowane są cykliczne imprezy w postaci m.in. Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych ( w połowie lipca), Festiwalu Kultury Mazurskiej (w połowie sierpnia).Atrakcją tegorocznego Festiwalu będzie występ żeńskiej grupy śpiewaczej,członkiń Polonii z Minusińska, potomków Mazurów, którzy wyemigrowali jeszcze w czasach Carskiej Rosji na daleką Syberię do Kraju Krasnojarskiego i Chakasji. Oprócz, atrakcji przygotowywanych przez samorząd, również gestorzy bogatej bazy turystycznej przygotowują wiele atrakcji dla przybyszów z kraju i zagranicy.

— Jaka jest według Pana rola samorządowca?
— W samorządzie funkcjonuję od samego początku t.j. od 1990 r., a więc 27 lat w różnych odsłonach. Począwszy od radnego gminnego, sekretarza gminy, wicestarosty, radnego powiatowego, kierownika ośrodka pomocy społecznej i wreszcie wójta. Te wszystkie funkcje i stanowiska łączył zawsze wspólny mianownik w postaci działania dla dobra i na rzecz lokalnej społeczności. W swej pracy staram się pamiętać, przypominając to również swoim współpracownikom i podwładnym, że tak naprawdę naszymi pracodawcami są mieszkańcy naszych gminnych społeczności. Kto o tym zapomina to bardzo szybko przekonuje się, jak przy urnach wyborczych przy najbliższych wyborach następuje brutalna weryfikacja jego postawy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages