Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Żeby mieszkańcom żyło się lepiej, prościej i wygodniej

2017-04-23 23:29:37 (ost. akt: 2017-04-23 23:35:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W Gminach Sorkwity i Piecki wiele planowanych inwestycji dotyczy poprawy infrastruktury. Dzięki temu, jak podkreślają samorządowcy, polepszy się jakość życia lokalnej społeczności.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w gminie Piecki zostanie przebudowana ul. 22 Stycznia w Pieckach i droga Krutyń — Gałkowo (na odcinku w miejscowości Krutyń). Inwestycje mają poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i usprawnić dostęp do budynków mieszkalnych i publicznych (suma dofinansowania zadań to ponad milion złotych).

Prawdopodobnie również w 2017 roku rozpocznie się przebudowa części drogi gminnej Piecki — Cierzpięty o długości około 1 km. Większość drogi będzie miała nawierzchnię żwirową.

Realizacja wielu inwestycji za planowanych na lata 2017-2018 roku jest uzależniona od sukcesu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Gmina Piecki stara się o pieniądze m.in. na budowę sieci wodociągowej w Babiętach oraz budowę sieci kanalizacyjnej w Macharach. Planowane jest także zagospodarowanie centrum Piecek (w okolicy Kościoła). Powstałyby tam m.in. drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, teren rekreacyjny.
Ponadto w najbliższych miesiącach jest planowane wykonanie dokumentacji projektowych dotyczących budowy kanalizacji, dróg i zagospodarowania przestrzeni publicznej.

W gminie Sorkwity 14 marca zakończyła się przebudowa ulicy Jeziornej w Warpunach. Powstała nowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz płyt ażurowych, zbudowano wjazdy na posesje, zatokę parkingową oraz kanalizację deszczową (wartość inwestycji 290167,73 zł).

Gmina dostała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na remont drogi w Burszewie. Przetarg ruszył 4 kwietnia, a zakończy się 24 kwietnia.
Rozpoczęła się także budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Warpunach. Inwestycja ma kosztować 2 666 000 zł. Według planu budowa ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku, ale niewykluczone, że sala będzie gotowa już pod koniec tego roku.

Poza tym gmina czeka na rozstrzygnięcia związane z dofinansowaniem niektórych inwestycji. Planowana jest modernizacja świetlic wiejskich w Gizewie, Rozogach i Rybnie oraz budowa pieszego ciągu wzdłuż jeziora Lamparckiego (za pałacem w Sorkwitach w kierunku cmentarza). Inwestycja ma również obejmować wybudowanie parkingu i wiaty wypoczynkowej. Rozstrzygnięcia mają nastąpić na przełomie maja i czerwca.

W związku z reformą oświaty szkoła podstawowa zostanie przeniesiona do budynku gimnazjum w Sorkwitach, a opuszczony budynek po termomodernizacji stanie się siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury.
mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2231184 | 89.229.*.* 25 kwi 2017 18:18

    A co w gminie Mrągowo, Czym może pochwalić się wójt i jego pracownicy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages