Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wieczór adwentowo-wigilijny w gminie Sorkwity

2016-12-28 11:48:42 (ost. akt: 2016-12-28 12:01:45)

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

23 grudnia odbyła się tradycyjna wigilia dla samotnych i starszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku przybyła rekordowa liczba uczestników, co bardzo cieszy organizatorów.

Od początku panowała miła, świąteczna atmosfera i piękna scenografia, świątecznie nakryte stoły, podkład świątecznych kolęd. O godzinie 16.00 wójt Józef Maciejewski, ksiądz pastor Krzysztof Mutschmann, ksiądz proboszcz Andrzej Świech oraz ksiądz wyznania prawosławnego Jarosław Kuprianiuk w ciepłych słowach przywitali wszystkich przybyłych, odmówiono wspólną modlitwę i podzielono się białym opłatkiem. Były chwile wzruszenia, radości.

Kiedy ucichł gwar wzajemnych życzeń i podano pierwsze dania, do głosu doszli młodzi artyści. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki ze „Słoneczka” w Rozogach, zatańczyły piękny taniec aniołków. Jeszcze nie ucichły brawa, gdy uczniowie Zespołu Szkół w Sorkwitach przedstawili jasełka w reżyserii Bożeny Szulc. Inscenizacja, treść jasełek, stroje robiły wrażenie. Kolejnym miłym akcentem był występ harcerzy z 13. Żeńskiej Drużyny Harcerskiej „Babski zastęp” z Warpun, który zaśpiewał piękne kolędy. Nie mogło zabraknąć chóru działającego przy parafii ewangelickiej w Sorkwitach z dyrygentem pastorem Krzysztofem Mutschmann.

Ostatni punkt programu artystycznego zrealizowali sami przybyli, którzy do muzyki pana Piotra, akordeonisty śpiewali najpopularniejsze polskie kolędy, zrobiło się gwarnie, świątecznie.

Na wszystkich uczestników czekały dekoracje świąteczne oraz drobne upominki, które wręczył wójt Józef Maciejewski. Uśmiech na twarzach uczestników, podziękowania i słowa ,,do zobaczenia za rok” utwierdzają nas, że takie spotkania mają sens i są potrzebne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, młodym artystom, a w szczególności tym, którzy przygotowali ten piękny wieczór wigilijny, czyli paniom z Zespołu Szkół w Warpunach oraz z Zespołu Szkół w Sorkwitach - za prawdziwie świąteczną kolację.Szczególne podziękowania kierujemy również do sponsorów, dzięki którym niczego nie brakowało na naszych stołach.

GOK Sorkwity

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages