środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego w Rybnie

2016-10-07 12:11:12 (ost. akt: 2016-10-07 13:21:44)

Autor zdjęcia: UG Sorkwity

1 października w Rybnie odbyły się uroczystości związane z poświęceniem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault S- 170 4x4.

W sobotę, 1 października o godz. 14 przed budynek OSP Rybno w galowych mundurach przybyli strażacy, poczty sztandarowe, zaproszeni goście.
Uroczystości rozpoczęły się wciągnięciem flagi na szczyt masztu przy słowach hymnu ,,Rycerze Floriana”. Następnie prezes OSP Rybno, druh Zygmunt Duda przywitał przybyłych gości. Po czym nastąpiło poświęcenie pojazdu i modlitwa w intencji strażaków. Tuż po tym druhna Izabela Polonis zapoznała przybyłych z możliwościami technicznymi poświęconego pojazdu, a druh Zygmunt Duda wręczył podziękowania tym, którzy przyczynili się do zakupu tak potrzebnego samochodu dla jednostki OSP w Rybnie.

Głos zabrał również Józef Maciejewski, wójt gminy Sorkwity, który przypomniał ciężką drogę do zebrania kwoty potrzebnej do zakupu w/w pojazdu. Szczególnie gorąco podziękował druhowi Zygmuntowi Dudzie, któremu wręczył okolicznościową statuetkę. Po nim przemawiał przedstawiciel starosty Andrzej Martyniuk. Słowa podziękowania złożył również komendant PSP w Mrągowie bryg. Marek Dobrzycki, który jednocześnie życzył, by ten samochód służył ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Po uroczystości oficjalnej druh Zygmunt Duda zaprosił wszystkich na strażacką grochówkę oraz poczęstunek.
W miłej, koleżeńskiej atmosferze upłynął czas, w którym nie zabrakło planów na przyszłość, oraz długich strażackich rozmów.

UG Sorkwity

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages