Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Dożynki w Choszczewie. Doskonała zabawa za nami

2016-09-14 13:28:40 (ost. akt: 2016-09-14 13:38:27)

W niedzielę, 11 września w Choszczewie odbyły się Dożynki Gminy Sorkwity. Impreza rozpoczęła się modlitwą dziękczynną za zbiory rolne. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, konkursy, swojskie jedzenie oraz fantastyczna muzyka.

Dożynki rozpoczęły się nabożeństwem ekumenicznym, które wspólnie poprowadzili pastor Krzysztof Mutschmann oraz ks. Andrzej Nowak. Odmówili modlitwę za tegoroczne plony, za trud ciężkiej pracy rolników, za ich rodziny, za przyszłość. Po nabożeństwie starościna i starosta dożynek, Dorota i Piotr Przybyłek, wręczyli bochen chleba gospodarzowi dożynek, wójtowi Józefowi Maciejewskiemu, ze słowami ,,by chleba tego nie zabrakło dla mieszkańców sołectwa, gminy i ojczyzny”. Wójt, całując chleb, zapewnił, że będzie go dzielił sprawiedliwie.

W trakcie dożynek mogliśmy podziwiać szereg występów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych w Kozłowie i Choszczewie. Natomiast zespoły ludowe z Biskupca i Sorkwit, Chór Uniwersytetu III Wieku z Mrągowa porwały do tańca oraz wspólnej zabawy licznie przybyłych gości.

Tradycyjnie już rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku wygrało Szymanowo, drugie miejsce zdobyło dzieło Jędrychowa i Zyndak, trzecie miejsce zajął Stary Gieląd. Czwarte miejsce sołectwa: Burszewo, Choszczewo, Gizewo, Jełmuń, Kozłowo, Maradki, Pustniki, Rozogi, Sorkwity, Surmówka, Warpuny.

Każdy mógł spróbować regionalnych wyrobów kulinarnych, zaprezentowane zostały również płody rolne. Doskonała zabawa trwała do wieczora.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages