Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia w Sorkwitach

2016-06-12 20:30:25 (ost. akt: 2016-06-13 12:27:21)
Pokaz strażacki przygotowany przez OSP Sorkwity

Pokaz strażacki przygotowany przez OSP Sorkwity

Autor zdjęcia: kr

11 czerwca w Sorkwitach kilkukrotnie zawyły syreny alarmowe, stało się tak za sprawą pikniku, którego tematami przewodnimi było bezpieczeństwo i zdrowie.

– Pomysł na Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia związany jest ze zbliżającymi się wakacjami. To właśnie w tym czasie dochodzi do wielu nieszczęśliwych sytuacji. Postanowiliśmy pokazać jak udzielać pomocy, czyli z kim się kontaktować w celu jej uzyskania i w jaki sposób podejmować samodzielne działania do momentu przybycia wyspecjalizowanych służb. Jako OSP Sorkwity na co dzień staramy się działać w różnych dziedzinach życia, mamy pasję i chęć do działania. Nie wyczekujemy biernie na syrenę. Dużym wsparciem w przebiegu pikniku mają nasi przyjaciele, osoby z którymi spotykamy się w różnych sytuacjach, np. podczas działaniach ratowniczych, ćwiczeniowych czy rekreacyjnych. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję – mówi Marta Kopaniec, prezes OSP Sorkwity.

Podczas pikniku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego młoda kobieta została zakleszczona za kierownicą. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy oraz ratownicy medyczni. Chwilę po uwolnieniu kierującej z pojazdu i udzieleniu jej pierwszej pomocy przedmedycznej, strażacy musieli podjąć kolejną interwencję - wrak stanął w płomieniach.
Mimo, że opisana sytuacja była jedynie pokazem strażackim i medycznym na obserwatorach wywarła duże wrażenie. Wszyscy mieli nadzieję, że nigdy nie będą świadkami podobnej, ale już nieinscenizowanej sytuacji.

– Naszym marzeniem jest remont wnętrza remizy. Elewację odnowiono ze środków unijnych, środek nie był remontowany od lat i pozostawia wiele do życzenia. Coraz częściej odwiedzają nas strażacy z innych miejscowości, osoby które chcą podjąć z nami współpracę, a remiza powinna być naszą wizytówką. Niestety nie mamy swoich środków finansowych i takowych na ten cel brakuje także w Urzędzie Gminy, w związku z czym zdecydowaliśmy się na zbieranie środków we własnym zakresie w formie "Cegiełka na straż". Zależy nam na rozwoju, remiza ma być przyjaznym miejscem dla nas i tych, którzy zdecydują się wstąpić w nasze szeregi – mówi Marta Kopaniec

Na uczestników pikniku czekały m. in. stanowiska: policji, na którym funkcjonariusze propagowali zdrowy i trzeźwy styl życia, stanowiska instruktażowe związane z pierwsza pomocą przedmedyczną, niezwykle ciekawe doświadczeniach "Co to jest pożar?", strzelectwo sportowe, pojazdy strażackie oraz wiele innych atrakcji i konkursów dla dzieci.

Organizatorom OSP Sorkwity oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna towarzyszyły m.in. Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Państwową Straż Pożarna, WOPR, Klub HDK, OSP Krutyń, MSIS Wolontariat, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy z Lidzbarka Warmińskiego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Olsztyna, Kaliniak Team, PTTK Sorkwity, KS Snajper.
kr

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages