Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Otwarcie „DOMU POJEDNANIA” w Sorkwitach

2016-05-11 12:59:31 (ost. akt: 2016-05-11 13:19:54)

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

7 maja 2016 r. w Sorkwitach otwarto "Dom Pojednania". Dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystego nabożeństwa w Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Sorkwitach.

Historia Mazur, to burzliwa karta w dziejach tego pięknego regionu. Wiele nas dzieliło, wiele krzywd i łez poznała ta umęczona ziemia. Każda rana, by się zabliźnić potrzebuje czasu. Ten czas był obecny od dawna, były słowa „…przebaczamy i prosimy o przebaczenie…” i ten dom pojednania jest uhonorowaniem tych dążeń. Jest symbolem, którego trzeba strzec i pielęgnować.


Ksiądz Krzysztof Mutschmann w ciepłych słowach przywitał wszystkich gości wśród których był obecny Artur Chojecki- wojewoda warmińsko-mazurski, Antoni Karaś- starosta powiatu mrągowskiego i Józef Maciejewski - wójt gminy Sorkwity.
Przywitał braci duchownych: ks. bp Rudolfa Bażanowskiego, zwierzchnika Diecezji Mazurskiej, duchownych diecezjalnych oraz duchownych z Niemiec: probsta Kay-Urlich Bronk i Rainer Chinnow. Nie obyło się bez podziękowań skierowanych do wykonawców przedsięwzięcia oraz osób, które w wydatny sposób wspomogły jego powstanie: m.in.: Henryka Pędzicha oraz Bogdana Pęskiego.

W uroczystym nabożeństwie odnoszono się wielokrotnie do pięknej idei pojednania. Ceremonia przeplatana pieśniami w wykonaniu chóru parafialnego z Sorkwit tworzyła podniosły nastrój. Punktem kulminacyjnym było przecięcie wstęgi. Dokonał tego Edgar Kirschniok. Nie zabrakło poczęstunku, były przemówienia, listy gratulacyjne.

Zwiedzanie domu robiło wrażenie. Sama bryła budynku nawiązuje do budownictwa mazurskiego. Wykończenie wnętrz, drobne detale, wyposażenie, to miłe estetyczne przeżycie.

„Dom Pojednania” przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Sorkwitach serdecznie zaprasza wszystkich gości.

GOK Sorkwity

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages