Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Znamy wstępną formułę VI Festiwalu Kultury Mazurskiej

2016-04-11 12:20:38 (ost. akt: 2016-04-11 16:43:43)

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

6 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sorkwitach odbyło się zebranie organizacyjne szóstego już Festiwalu Kultury Mazurskiej.

Grupa działaczy pod przewodnictwem Józefa Maciejewskiego - wójta gm. Sorkwity i Wojciecha Gniadego - dyrektora GOK Sorkwity, wymieniając się doświadczeniami, pracowała nad nową formułą Festiwalu.

Już wiadomo, że Festiwal trwał będzie dwa dni i będzie to sierpniowy weekend - 13-14 sierpnia br. W tym roku organizatorzy myślą o wzbogaceniu programu o nowe przedsięwzięcia kulturalne. Działania Festiwalowe będą wspierane przez nowo powstałe w Sorkwitach Stowarzyszenie Bogactwo Mazur.

Wiemy też na pewno, że na Festiwalu wystąpią Mazurzy po mazursku,czyli ludzie pozytywnie zakręceni Mazurami. Pierwszy dzień festiwalowy rozpocznie uroczysta sesja rady gminy Sorkwity, następnie odbędzie się cykl spotkań edukacyjno-kulturalnych, których podsumowaniem będzie koncert w kościele ewangelickim.

Drugi dzień, podobnie jak w roku ubiegłym, obfitował będzie w atrakcje przygotowane przez poszczególne sołectwa i nie tylko. Wystąpią także zespoły regionalne. To jest na razie wstępna formuła Festiwalu. O szczegółach dowiecie się Państwo wkrótce.

Hanna Szymborska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages