Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Gminny Dzień Sołtysa

2016-03-15 17:57:41 (ost. akt: 2016-03-15 18:25:38)

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

Już po raz drugi w sobotę, 12 marca w gościnnej świetlicy w Warpunach zorganizowano spotkanie sołtysów z gminy Sorkwity.

Dzień Sołtysa jak zawsze miał swój ceremoniał.
Na wstępie Józef Maciejewski - wójt gminy Sorkwity przypomniał znaczenie tej ważnej roli, jaką odgrywa sołtys dla najbliższego otoczenia swojego sołectwa. Przywitał w ciepłych słowach licznie przybyłych sołtysów oraz rady sołeckie.

Dalsza część spotkania to wiele konkursów, zabawnych rywalizacji, wszystko na wesoło. Był poczęstunek, słodycze, przekąski, sałatki oraz gorący strogonow. Były przerwy na biesiadowanie w rodzinnej atmosferze, wspólne śpiewanie piosenek. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs, który polegał na rozpoznawaniu uczestników - przy zawiązanych oczach. Każda konkurencja była nagradzana licznymi upominkami.

Po raz pierwszy przeprowadzono plebiscyt na ,,Sołtysa Sołtysów" . Wyboru tego dokonali spośród siebie nie kto inny, jak obecni na spotkaniu sołtysi. Po podsumowaniu głosów ,,Sołtysem Sołtysów 2016" została Zuzanna Świniarska.

To był wesoło, radośnie spędzony czas. Już dziś są ambitne plany przyszłych spotkań, czekamy na propozycje. Do zobaczenia za rok.

Dziękujemy pani Sołtys Justynie Gałka za zorganizowanie spotkania oraz wszystkim tym, którzy przygotowali potrawy, a panu Piwowarczykowi za jogurty i pyszną maślankę.

GOK Sorkwity

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages