Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

22 grudnia obradowała Rada Gminy Sorkwity

2015-12-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-28 13:44:17)

Autor zdjęcia: W.G

To ostatnie w tym roku posiedzenie. Od początku wyczuwało się świąteczną atmosferę. Piękne stroiki, napoje, świąteczne wypieki i jak zawsze biały opłatek, który w polskiej tradycji ma niezwykłą moc: łączenia, przebaczania.

Mariola Plichta - przewodnicząca Rady Gminy otworzyła sesję witając zaproszonych gości: Antoniego Karasia - starostę Powiatu Mrągowskiego, pracowników jednostek gminy, radnych i sołtysów, zapoznała obecnych z porządkiem obrad.

Głos zabrał Józef Maciejewski - wójt Gminy Sorkwity , który jak zawsze w takich chwilach podziękował za trud i zaangażowanie w promowaniu pięknej gminy Sorkwity.
Tym razem wręczył listy gratulacyjne paniom: Beacie Gołębickiej, Edycie Cupiał, Barbarze Dąbal, oraz Karolowi Lemecha. Osoby odznaczone, jak zaznaczył wójt, nie ograniczają swej pracy do podstawowych obowiązków. Są obecni tam, gdzie dzieją się istotne sprawy dla środowiska. Swoim przykładem kształtują postawy swych wychowanków.

Listy gratulacyjne otrzymały za swą niezwykłą postawę aktywne, pomysłowe i rozśpiewane uczennice gimnazjum w Warpunach: Patrycja Pindakiewicz, Marlena Bronakowska, Wiktoria Borowska, Justyna Banach, Alicja Trzcińska, Jolanta Kwiatkowska, Weronika Trembowska, Martyna Ciżman, Emilia Skillandat, Iga Dudkowska, Agnieszka Szewczak, Joanna Rutkowska. Jolanta Kwiatkowska dała dowód swych umiejętności prezentując niezwykle piękną pastorałkę. Byłem wzruszony i szczęśliwy, a owacje na stojąco pozostaną tego dowodem.

Po raz kolejny uhonorowana została Sołtys z Choszczewa Pani Dagmar Zajko za zajęcie VI miejsca w wojewódzkim konkursie ,,EKO-SOŁECTWO". Gratulujemy.
Po części artystycznej radni przystąpili do uchwalania uchwał, w tym tej najważniejszej - Budżet Gminy na 2016r.
Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie, co znaczy, że są przygotowane merytorycznie i pokrywają się z potrzebami mieszkańców.
Po wnioskach, interpelacjach i dyskusji radni złożyli życzenia wszystkim obecnym, łamiąc magiczny opłatek, po którym radny Tadeusz Nosek z gitarą zaintonował piękne tradycyjne polskie kolędy, śpiewane przez wszystkich obecnych.
Było świątecznie, uroczyście, pięknie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages