środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

ZOSP w Gminie Sorkwity ma nowego komendanta!

2015-11-02 08:52:00 (ost. akt: 2015-11-02 13:08:50)
Paweł Rolnik - nowy komendant OSP w Sorkwitach

Paweł Rolnik - nowy komendant OSP w Sorkwitach

Autor zdjęcia: OSP w Sorkwitach

28 października obradował Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sorkwitach. Wybrano nowego komendanta Straży, rozmawiano o bezpieczeństwie, szkoleniach i finansach.

Podczas obrad przyjęto rezygnację dotychczasowego Komendanta Gminnego ZOSP - druha Romana Ciechanowicza.
Następnie Józef Maciejewski - prezes ZOSP zaproponował kandydaturę druha Pawła Rolnika na stanowisko komendanta. Rekomendację tą poparł druh Czesław Popielarz -Prezes ZOSP w Warpunach, który wskazał na wiele pozytywnych cech kandydata, m. in. młody wiek i dotychczasowe doświadczenie. Druh Paweł Rolnik otrzymał poparcie wszystkich obecnych. Nie obyło się zatem bez gratulacji. Nowy Komendant zapewnił obecnych, że nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei.

Zastępca Komendanta mł. bryg. Jarosław Jakubik przedstawił obecnym informację o stanie bezpieczeństwa pożarowego w powiecie mrągowskim i na terenie Gminy Sorkwity. Optymistyczną informacją jest zmniejszenie się liczby pożarów i zagrożeń w stosunku do roku ubiegłego. Zapoznał również z terminami szkoleń specjalistycznych, jak i podziałem środków finansowych na poszczególne gminy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Gminie Sorkwity przyznano na 2016r. -116 tys.zł.

Prowadzący obrady druh Józef Maciejewski poinformował o nakładach finansowych w bieżącym roku, łącznie z zakupem sprzętu, kosztów szkoleń, przeglądów specjalistycznych.
Zapoznał obecnych z założeniami organizacyjnymi Kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XIV Zjazdem Krajowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
W dyskusji poruszano wiele istotnych spraw dotyczących funkcjonowania jednostek OSP w Gminie Sorkwity : szkolenia, nowości techniczne, sprzęt, umundurowanie.
OSP Sorkwity

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ochotnik #1848972 | 83.6.*.* 3 lis 2015 15:17

  Najlepszym komendantem był dh Janusz RUTKOWSKI a najlepszym prezesem Zarządu Oddziału Gminnego dh WOŁKOWICZ. Wtedy straż najszybciej się rozwijała, szkoliła i doposażała! Tylko wtedy można było liczyć na ochotników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages