Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Youngster w Warpunach

2015-09-27 16:04:35 (ost. akt: 2015-09-27 16:06:45)

Autor zdjęcia: Wojtek Samborski

W Zespole Szkół w Warpunach wystartowała VIII edycja programu Youngster. Zajęcia są adresowane do uczniów trzeciej klasy gimnazjum i stanowią uzupełnienie oraz rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej.

Celem ich jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez stworzenie im możliwości uczestniczenia w dodatkowych lekcjach języka angielskiego.
Zajęcia w ramach programu Youngster to przeciwieństwo typowych zajęć dydaktycznych. Przede wszystkim nie ma wystawiania ocen, zadawania prac domowych czy też klasówek, a więc wszystkich tych elementów, które w szkole służą zazwyczaj do dyscyplinowania uczniów i ich klasyfikowania. Hasłem programu jest „marchewka zamiast kija”.

W zajęciach uczestniczą wyłączenie chętni uczniowie, którzy podjęli świadomą decyzję o pogłębianiu swojej wiedzy i umiejętności językowych. Na rozpoczęcie roku szkolnego trzecioklasiści otrzymali bezpłatne podręczniki i pomoce dydaktyczne, a na zakończenie zajęć uzyskają stosowne certyfikaty, a najlepsi nagrody.

To już ósma edycja tego programu, który funkcjonuje w szkole od 2008 roku dzięki wsparciu władz gminy Sorkwity.
Program jest finansowany ze środków własnych Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Natomiast Wydawnictwo Macmillan zapewnia dostawę podręczników do szkół, opracowanie testów oraz pomoc merytoryczną i dydaktyczną.

Wojtek Samborski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: warpuny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages