Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Marchewka zamiast kija. Program Youngster w ZS w Warpunach

2015-09-24 14:21:22 (ost. akt: 2015-09-24 14:29:40)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS Warpuny

W Zespole Szkół w Warpunach rozpoczęły się zajęcia w ramach programu Youngster. To już ósma edycja programu, który funkcjonuje w szkole od 2008 roku, dzięki wsparciu władz gminy Sorkwity.

Zajęcia są adresowane do uczniów trzeciej klasy gimnazjum i stanowią uzupełnienie oraz rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej. Celem ich jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez stworzenie im możliwości uczestniczenia w dodatkowych lekcjach języka angielskiego.

Zajęcia w ramach programu Youngster to przeciwieństwo typowych zajęć dydaktycznych. Przede wszystkim nie ma wystawiania ocen, zadawania prac domowych czy też klasówek, a więc wszystkich tych elementów, które w szkole służą zazwyczaj do dyscyplinowania uczniów i ich klasyfikowania. Hasłem programu jest „marchewka zamiast kija”.

W zajęciach uczestniczą wyłączenie chętni uczniowie, którzy podjęli świadomą decyzję o pogłębianiu swojej wiedzy i umiejętności językowych. Na rozpoczęcie roku szkolnego trzecioklasiści otrzymali bezpłatne podręczniki i pomoce dydaktyczne, a na zakończenie zajęć uzyskają stosowne certyfikaty, najlepsi natomiast nagrody.
Wojtek Samborski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages