środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Wczoraj bawiliśmy się na dożynkach w Kozłowie

2015-09-07 09:37:03 (ost. akt: 2015-09-07 11:44:28)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

W niedzielę w Kozłowie ani zimno, ani deszcz nie przeszkodziły mieszkańcom w doskonałej zabawie. Poszczególne sołectwa zaprezentowały swoje stoiska, odbył się konkurs wieńców dożynkowych, wspólna zabawa taneczna.

Wczoraj ( 6 września) w Kozłowie miały miejsce dożynki gminne. Pomimo niesprzyjającej pogody, okresami deszczu, goście dopisali, mieszkańcy bawili się świetnie. Dożynki rozpoczęły się około południa, powitaniem gości przez wójta Józefa Maciejewskiego, następnie nabożeństwem ekumenicznym. Andżelika i Kamil Bałdyga - Starosta i Starościna Dożynek wręczyli chleb wójtowi, odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec. W dożynkach brało udział 12 sołectw: Sorkwity, Kozłowo, Rozogi, Zyndaki, Jędrychowo, Rybno, Maradki, Pustniki, Stary Gieląd, Gizewo, Choszczewo, Szymanowo.

Gminnym uroczystościom towarzyszyły liczne występy artystyczne: zespołów folklorystycznych, chóru, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie, grupy przedszkolnej w Kozłowie, pokaz ptaków drapieżnych, Adam Murach uczył lepić garnki z gliny. Odbył się także konkurs dojenia krowy. Można było zatem pośpiewać, potańczyć i przede wszystkim dobrze zjeść. Na stoiskach nie brakowało swojskich wyrobów, darów ziemi w postaci owoców, warzyw. Były i pierogi, i żeberka w kapuście, gulaszowa, rozmaite ciasta, gofry, nalewki własnej roboty, wójt zapraszał na darmową grochówkę. Kolejne dożynki gminy Sorkwity już za rok, tymczasem zapraszamy w sobotę na Święto Chleba do Piecek, w niedzielę na dożynki do Piecek i do Mrągowa na Górę Czterech Wiatrów.

Wyniki konkursów:

Dojenie krowy:
I. Barbara Kiersztan
II. Marian Banach
III. Włodzimierz Łuciuk


Konkurs wieńców dożynkowych:
I. Jędrychowo
II. Stary Gieląd/Rybno
III. Szymanowo
IV. Zyndaki
V. Choszczewo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages