środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Gry terenowe tematyką międzynarodowej wymiany młodzieży w Jędrychowie

2015-07-28 11:15:47 (ost. akt: 2015-07-29 15:54:25)

Autor zdjęcia: Adam Halemba

W dniach od 12 do 21 lipca w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży „Camp Rodowo” koło Sorkwit odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży pt. „Out-Door Intercultural Games”. W projekcie uczestniczyła młodzież z Austrii, Litwy, Łotwy, Turcji i Polski w wieku 14-19 lat wraz ze swoimi liderami, w sumie 39 osób.

Głównym celem projektu była promocja działań out-dorowych jako sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz interpersonalny i społeczny rozwój uczestników. Edukacja typu "Outdoor" jest jedną z form edukacji nieformalnej, która ukierunkowana jest na zdobywanie wiedzy i umiejętności miękkich podczas zajęć w plenerze. Kształtowane są przede wszystkim takie umiejętności jak: współpraca w grupie, skuteczna komunikacja, umiejętność negocjacji, kreatywne myślenie, odpowiedzialność, wzajemne zaufanie, umiejętność reagowania w trudnych sytuacjach, wiara w swoje możliwości.

W ramach programu zrealizowane były gry zapoznawcze i integracyjne, ćwiczenia na zaufanie i budowanie zespołu, zadania kooperatywne, animacje językowe, burze mózgów w międzynarodowych grupach roboczych, dyskusje oraz liczne gry sportowe i terenowe. Każda z grup narodowych przygotowała i przeprowadziła gry zespołowe, zajęcia terenowe i aktywności sportowe znane w ich krajach, dzięki czemu młodzież miała okazję poznać różne aspekty zajęć outdoorowych, uczyć się od siebie nawzajem i rozwijać swoje umiejętności liderskie. Nie zabrakło również wycieczki krajoznawczej - grupa międzynarodowa odwiedziła stolicę naszego regionu, poznała zabytki starego miasta oraz uczestniczyła w Festiwalu Kolorów na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

— Projekt trwał 9 dni, ale czas ten bardzo szybko minął. Głównie dlatego, że miałam możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi z różnych krajów od których mogłam się wiele nauczyć. Warsztaty były bardzo ciekawe, chętnie uczestniczyłam w każdym z nich. Najbardziej podobały mi się wieczory narodowe, przygotowane przez uczestników z poszczególnych krajów, podczas których poznawaliśmy ich kulturę i tradycję, śpiewaliśmy, uczyliśmy tańców narodowych oraz mieliśmy możliwość degustowania wybornych tradycyjnych potraw — mówi Julia, liderka grupy polskiej.
Głównym rezultatem projektu była nowo stworzona interkulturowa gra terenowa, opracowana i przygotowana przez samych uczestników wymiany. Na "testowanie" gry edukacyjnej zaproszone zostały dzieci i młodzież z Jędrychowa, Sorkwit i okolicznych miejscowości. Gra była bardzo różnorodna i łączyła w sobie elementy: budowanie zespołu, edukację językową, zadania logiczne, łamigłówki oraz konkurencje sprawnościowe. Wszyscy świetnie się bawili, a cała impreza zakończona została wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i tureckimi tańcami weselnymi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages