Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Sorkwicka odsłona historii Żydów w regionie

2014-11-28 09:23:36 (ost. akt: 2014-11-28 09:29:01)

Autor zdjęcia: Archiwum

28 listopada będzie miała miejsce kolejna konferencja historyczna w ramach „Spotkań Sorkwickich”. Tematem głównym będą „Żydzi na Warmii i Mazurach”.

Gospodarzem spotkania będą Pastor Fryderyk Tegler (Niemcy) i Pastor Krzysztof Mutschman (Sorkwity). Będziemy mogli wysłuchać wykładu na temat wielokulturowości Warmii i Mazur profesora UWM pana Krzysztofa Szatrawskiego. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną również działania edukacyjne pani Magdaleny Lewkowicz, związane z wielokulturowością na naszych terenach. Wystąpienia będą prowadzone w języku polskim i niemieckim. Po konferencji odbędzie się spotkanie w Domu Młodzieżowym parafii, gdzie będzie można obejrzeć m. in. wystawę tematyczną przygotowaną przez młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie pt. „Ocalić od zapomnienia”.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych 28 listopada 2014r., godzina 17.00, Kościół Ewangelicko- Augsburski w Sorkwitach.
Organizatorami spotkania są Starosta Powiatu Mrągowskiego- Bogdan Kurta, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sorkwitach, Stowarzyszenie Przyjaciół Mazur (Freunde Masurens e.V), Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages