Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

OSP Rybno bezkonkurencyjne na zawodach gminnych

2014-07-15 16:44:17 (ost. akt: 2014-07-16 09:11:43)
OSP Rybno bezkonkurencyjne na zawodach gminnych

OSP Rybno bezkonkurencyjne na zawodach gminnych

Autor zdjęcia: Organizator

12 lipca przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze Gminy Sorkwity. Gospodarzem zmagań było gościnne malowniczo położone sołectwo Warpuny. Na czele przygotowań stał jak zwykle Prezes OSP w Warpunach Czesław Popielarz.

Punktualnie o godz. 14. pomimo niesprzyjającej pogody dowódca uroczystości druh Roman Ciechanowicz złożył meldunek dla Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP w Sorkwitach Józefa Maciejewskiego. Po uroczystej zbiórce Prezes Oddziału Gminnego związku OSP w Sorkwitach Józef Maciejewski otwierając zawody przywitał przybyłych gości, przypomniał również historię tworzenia OSP na terenie Warmii i Mazur.
Jak zwykle podczas takich uroczystości nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień. Rozstrzygnięto też konkursy w kategoriach "aktywny młodzik" i "super strażak" - OSP Sorkwity.

Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:
Złoty Medal- Dh Tomasz Połomka –OSP Rybno
Srebrny Medal- Dh Paweł Rolnik –OSP Warpuny
Brązowy Medal- Dh Wojciech Trzciński- OSP Warpuny

Odznakę "Wzorowy Strażak" otrzymali:
Dh Patryk Smok-OSP Gizewo
Dh Michał Ćwik-OSP Gizewo
Dh Marcin Taraszewski-OSP Warpuny
Dh Arkadiusz Romańczyk-OSP Gizewo

Medale wręczył Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP Józef Maciejewski w towarzystwie Starosty Mrągowskiego Bogdana Kurty, oraz Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie st. bryg. Krzysztofa Kroszkiewicza. Po części oficjalnej do rywalizacji przystąpiły drużyny młodzieżowe z Rybna, Sorkwit i Warpun, oraz roty strażackie z Gizewa, Rybna, Sorkwit i Warpun. Przy ogromnym dopingu, pomimo deszczu, licznie przybyłych gości, oraz strażaków poziom zawodów był niezwykle wyrównany i do końca trwała zacięta rywalizacja. W przerwach między konkurencjami trwał konkurs dla dzieci i dorosłych oglądających zawody, a dla zwycięzców czekały urocze statuetki strażaków, które wręczał Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski.
Przy kawie, herbacie, oraz słodkościach były wspomnienia i plany na przyszłość.
Atrakcją była jak zwykle strażacka (pyszna )grochówka dla zawodników, jak i gości.
Po zakończeniu rywalizacji sportowych sędzia główny zawodów ogłosił wyniki:
1 miejsce-OSP Rybno
2 miejsce-OSP Gizewo
3 miejsce-OSP Sorkwity
4 miejsce-OSP Warpuny
Rywalizacja drużyn młodzieżowych:
1 miejsce-OSP Warpuny
2 miejsce-OSP Sorkwity
3 miejsce-OSP Rybno

Puchary i dyplomy wręczył Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP w Sorkwitach Józef Maciejewski, oraz komendant Gminnego Związku OSP w Sorkwitach Roman Ciechanowicz.
Ostatnim etapem tego miłego pełnego integracji spotkania była zabawa strażacka w świetlicy sołeckiej w Warpunach. Przy muzyce i nie tylko bawiono się w miłej atmosferze do późnych godzin.
Dziękujemy jak zwykle gospodarzom, jak i niezawodnym sponsorom: Dariuszowi Lentas, Dariuszowi Wyrostek Justynie Gałka, Andrzejowi Dudkowskiemu, Alicji Dudkowskiej, Karolowi Jędrzejczyk, oraz dla Eugenii Popielarz za pyszny tort.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages