Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Strażacy z gminy Sorkwity obchodzili swoje święto

2014-05-06 14:37:20 (ost. akt: 2014-05-06 15:05:38)
Przemarsz zastępów OSP podczas dnia Św. Floriana w Rybnie

Przemarsz zastępów OSP podczas dnia Św. Floriana w Rybnie

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

Świętego Floriana jest świętem wszystkich strażaków. W Gminie Sorkwity to święto ma szczególny uroczysty charakter. W tym roku organizatorem było OSP Rybno z niezastąpionym druhem Zygmuntem Dudą, który zadbał o wszystkie szczegóły.

O godzinie 14.00 odbyła się Msza Święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Na długo pozostanie w pamięci piękna homilia wygłoszona przez księdza Mieczysława Kruczka w kościele Parafialnym Świętego Bonifacego w Rybnie. Po mszy uroczyście przemaszerowały zastępy strażaków z pocztami sztandarowymi na plac zbiórki, gdzie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sorkwitach druh Józef Maciejewski wręczył podziękowania dla jednostek OSP Gminy Sorkwity na ręce Prezesów OSP w Gizewie druha Krzysztofa Ciechanowicz, w Warpunach druha Czesława Popielarz, w Sorkwitach druhny Marty Kopaniec, w Rybnie druha Zygmunta Dudy, oraz wyróżnienia dla najbardziej aktywnych strażaków z poszczególnych jednostek OSP Gminy Sorkwity druhowi Michałowi Ćwik z Gizewa, druhowi Pawłowi Rolnik z Warpun, Michałowi Lewandowicz z Sorkwit i Marcinowi Nalazek z Rybna.

Kolejnym punktem obchodów był Turniej Drużyn Strażackich o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Gminy Sorkwity druha Józefa Maciejewskiego, animacje dla najmłodszych oraz tradycyjna strażacka grochówka i zabawa do 2.00 w nocy. Było miło, przyjemnie i wesoło.

Turniejowi piłkarskiemu towarzyszyły ogromne emocje, bo przy ogromnym dopingu i zaciekłej walce o wyniku zadecydowały dopiero rzuty karne. Gratulujemy zwycięskiej drużynie z OSP Rybno. II miejsce zajęła OSP Sorkwity, a III miejsce - OSP Gizewo. Prezes wręczył zespołom dyplomy i puchary, a najmłodszym gry planszowe „Mały Strażak”.

Dziękujemy sponsorom: Zakłady Mięsne „Warmia” w Biskupcu Marek Domin, Zakład Cukierniczy „Jagodzianka” w Mrągowie Grudek i Trzciński, Zakład Obróbki Precyzyjnej Tomasz Majak, Bank Spółdzielczy Mikołajki, Firmie „Remondis”Mrągowo, Dariuszowi Lentas, Barbarze Zmitrowicz-Wiszniewska. Teresie Sobiech, Teresie Nosek, Danucie Domurad za pyszną grochówkę. Druhowi Zygmuntowi Duda za organizację wkładu pracy, by to święto na długo pozostało jako miłe wspomnienie.

GOK Sorkwity
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. osp #1396554 | 83.9.*.* 15 maj 2014 23:31

    Super... flaga na maszt!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages