Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Tenis stołowy. Warmia i Mazury będą areną największych krajowych imprez

2013-08-27 21:04:24 (ost. akt: 2013-08-27 16:27:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Młodzieżowe mistrzostwa Polski w Ostródzie, mistrzostwa kraju juniorów w Lidzbarku Warmińskim to niektóre z ważnych imprez, które zagoszczą w naszym województwie. — To efekt dobrej organizacji i współpracy naszego związku z lokalnymi samorządami — uważa Zbyszek Pietkiewicz, prezes WMZTS.

3 września rozgrywki zainauguruje męska Wschodzący Białystok Superliga. Będzie to oficjalny początek sezonu, który na Warmii i Mazurach będzie obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Nasze województwo będzie gospodarzem aż pięciu imprez ogólnopolskich. — Zaczynamy pierwszym turniejem Grand Prix Polski — mówi Tadeusz Czyczel, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

— Dotychczas te zawody były rozgrywane jako ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne, ale teraz zmienią formułę i nazwę, a gospodarzem będzie Ostróda. Warto zauważyć, że jako województwo organizujemy największą liczbę krajowych imprez. Wiosną przyszłego roku w Lidzbarku odbędą się mistrzostwa Polski juniorów, a w Ostródzie mistrzostwa młodzieżowe. Bez wątpienia w związku doceniono dobrą organizację ubiegłorocznych Senior Games i niedawnych mistrzostw kraju seniorów w Ostródzie — nie ma wątpliwości Czyczel.

Na tym nie koniec organizacyjnych sukcesów, bowiem Iława oraz Lidzbark będą jeszcze gościć uczestników Grand Prix weteranów, a Zbyszek Pietkiewicz walczy jeszcze o zawody GP Polski kadetów. — Mamy medalistów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej i dobrych zawodników, którzy powinni punktować wśród kadetów, dlatego nie odpuścimy tej imprezy w Lidzbarku — mówi prezes Pietkiewicz. — Przyznanie nam tylu imprez to efekt dobrej organizacji i współpracy naszego związku z lokalnymi samorządami, a przede wszystkim z samorządem wojewódzkim. Tenis stołowy na stałe wkomponował się w warmińsko-mazurski krajobraz sportowy, a my swoją pracą i wynikami dobrze promujemy nasz region.

— Trenerzy z Warmii i Mazur współpracują z reprezentacjami narodowymi w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki temu doskonale wiedzą, w jaki sposób szkoleni są najlepsi zawodnicy na świecie. W naszym regionie nie brakuje imprez na międzynarodowym poziomie, ponadto pingpongiści mają tutaj doskonałe warunki do podnoszenia umiejętności. Jako samorząd województwa wspieramy i dofinansowujemy działalność sportową. Skupiamy się przede wszystkim na projektach i inicjatywach, które przyczyniają się nie tylko do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców, ale także doceniamy poczynania naszych reprezentantów. W tenisie stołowym Warmia i Mazury od wielu lat mogą pochwalić się zespołami występującymi na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jeszcze do niedawna prym wiodły ekipy z Ostródy i Lidzbarka Warmińskiego, ale w nadchodzącym sezonie Superligi honoru województwa warmińsko-mazurskiego będzie bronić także drużyna z Działdowa — mówi Jacek Protas, marszałek województwa.

mart
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages